Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Взрослые 1 Соло Open Class | 9 place | 14 dancers | 1 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Любовь Мурза, 3 - Екатерина Пошкус, 4 - Елена Шеремет-Магденко, 5 - Маргарита Комяк |
Oriental / Belly Dance Show Взрослые 1 Соло Open Class | 1 place | 5 dancers | 2 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Екатерина Пошкус, 3 - Елена Шеремет-Магденко, 4 - Илона Армонене, 5 - Маргарита Комяк |
Oriental / Belly Dance Folk Взрослые 1 Соло Open Class | 10 place | 10 dancers | 1 points | 1 - Любовь Мурза, 2 - Екатерина Пошкус, 3 - Елена Шеремет-Магденко, 4 - Илона Армонене, 5 - Маргарита Комяк |
Импровизация Взрослые 1 Соло Open Class | 11 place | 18 dancers | 2 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Любовь Мурза, 3 - Екатерина Пошкус, 4 - Илона Армонене, 5 - Маргарита Комяк |
Tabla Взрослые 1 Соло Open Class | 8 place | 12 dancers | 2 points | 1 - Любовь Мурза, 2 - Елена Шеремет-Магденко, 3 - Илона Армонене, 4 - Екатерина Пошкус, 5 - Кузина Виктория |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Junior Solo Open Class | 12 place | 15 dancers | 2 points | 1 - Ekaterina Goncharenko, 2 - Polina Yankovskaya, 3 - Anastasia Postnova, 4 - Olga Logvina, 5 - Viktoria Nemirskaya |
Oriental / Belly Dance Show Junior Solo Open Class | 2 place | 3 dancers | 2 points | 1 - Ekaterina Goncharenko, 2 - Anastasia Postnova, 3 - Olga Logvina, 4 - Viktoria Nemirskaya, 5 - Tatsiana Stepanova |
Oriental / Belly Dance Folk Junior Solo Open Class | 9 place | 12 dancers | 2 points | 1 - Ekaterina Goncharenko, 2 - Anastasia Postnova, 3 - Olga Logvina, 4 - Viktoria Nemirskaya, 5 - Tatsiana Stepanova |
Импровизация Junior Solo Open Class | 10 place | 11 dancers | 2 points | 1 - Polina Yankovskaya, 2 - Oksana Pinskaya, 3 - Vita Koval, 4 - Alla Kluchenkova, 5 - Lilia Mironenko |
Tabla Junior Solo Open Class | 4 place | 7 dancers | 2 points | 1 - Polina Yankovskaya, 2 - Oksana Pinskaya, 3 - Vita Koval, 4 - Alla Kluchenkova, 5 - Lilia Mironenko |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Соло Open Class | 8 place | 32 dancers | 4 points | 1 - Алиша Ли, 2 - Ваагн Тадевосян, 3 - Елина Алимжанова, 4 - Татьяна Чернявская, 5 - Елена Гринчик |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Соло Open Class | 22 place | 26 dancers | 2 points | 1 - Алиша Ли, 2 - Ваагн Тадевосян, 3 - Елина Алимжанова, 4 - Татьяна Чернявская, 5 - Елена Гринчик |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Соло Первая лига | 2 place | 12 dancers | 3 points | 1 - Илона Армониене, 2 - Alla Vatc, 3 - Irinita Juman, 4 - Дарья Лонская, 5 - Анастасия Постнова |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Соло Open Class | 15 place | 18 dancers | 2 points | 1 - Ната Фари, 2 - Viktoria Kuzina, 3 - Jelena Sheremet-Magdenko, 4 - Margarita Kamjaka, 5 - Antonina Jolnerovich |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Дуэт/пара Open Class | 3 place | 3 dancers | 1 points | 1 - Илона Армониене, 2 - Alla Vatc, 3 - Irinita Juman, 4 - Дарья Лонская, 5 - Анастасия Постнова |
Импровизация Юниоры Соло Open Class | 10 place | 25 dancers | 2 points | 1 - Ната Фари, 2 - Viktoria Kuzina, 3 - Jelena Sheremet-Magdenko, 4 - Margarita Kamjaka, 5 - Antonina Jolnerovich |
Tabla Юниоры Соло Open Class | 4 place | 12 dancers | 2 points | 1 - Ната Фари, 2 - Viktoria Kuzina, 3 - Jelena Sheremet-Magdenko, 4 - Margarita Kamjaka, 5 - Antonina Jolnerovich |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Соло Первая лига | 4 place | 14 dancers | 2 points | 1 - Нелли Батырова, 2 - Розалия Валоча, 3 - Татьяна Чернявская, 4 - Анна Куриленко, 5 - Ани Авагимян |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Соло Open Class | 20 place | 25 dancers | 1 points | 1 - Нелли Батырова, 2 - Розалия Валоча, 3 - Татьяна Чернявская, 4 - Анна Куриленко, 5 - Ани Авагимян |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Малая группа Open Class | 3 place | 3 dancers | 1 points | 1 - Вита Коваль, 2 - Елена Перова, 3 - Оксана Пинская, 4 - Татьяна Степанова, 5 - Виринея Павлюкевич, 6 - Лейла Мамат-Будагова, 7 - Ольга Логвина |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Формейшн Open Class | 2 place | 2 dancers | 1 points | 1 - Вита Коваль, 2 - Елена Перова, 3 - Оксана Пинская, 4 - Татьяна Степанова, 5 - Виринея Павлюкевич, 6 - Лейла Мамат-Будагова, 7 - Ольга Логвина |
Импровизация Юниоры Соло Open Class | 14 place | 21 dancers | 1 points | 1 - Нелли Батырова, 2 - Розалия Валоча, 3 - Татьяна Чернявская, 4 - Анна Куриленко, 5 - Ани Авагимян |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Соло Первая лига | 8 place | 14 dancers | 2 points | 1 - Рэда Саад, 2 - Евгения Логвина, 3 - Вита Коваль, 4 - Мохамед Реда, 5 - Лариса Янина, 6 - Татьяна Чернявская |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Соло Open Class | 16 place | 32 dancers | 2 points | 1 - Рэда Саад, 2 - Евгения Логвина, 3 - Вита Коваль, 4 - Мохамед Реда, 5 - Татьяна Чернявская |
Импровизация Юниоры Соло Open Class | 15 place | 19 dancers | 2 points | 1 - Рэда Саад, 2 - Евгения Логвина, 3 - Вита Коваль, 4 - Мохамед Реда, 5 - Татьяна Чернявская |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental Classic Юниоры Соло Первая лига | 2 place | 9 dancers | 3 points | 1 - Татьяна Недосенко, 2 - Алеся Домасевич, 3 - Алеся Гулида, 4 - Евгения Сенчихина, 5 - Ани Авагимян |
Импровизация Юниоры Соло Первая лига | 2 place | 7 dancers | 2 points | 1 - Лилия Мироненко, 2 - Татьяна Степанова, 3 - Лейла Мамат-Будагова, 4 - Анна Куриленко, 5 - Алексей Киселев |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental Dance Юниоры Соло Первая лига | 7 place | 17 dancers | 2 points | 1 - Ваагн Тадевосян, 2 - Пинская Оксана, 3 - Волоча Разалия, 4 - Мироненко Лилия, 5 - Куриленко Анна, 6 - Шалкевич Ксения, 7 - Недосенко Татьяна, 8 - Лейла Мамад, 9 - Журавлева Вероника |
Oriental Folk Dance Юниоры Малая группа Open Class | 3 place | 4 dancers | 1 points | 1 - Радченко Алена, 2 - Янина Лариса, 3 - Ваагн Тадевосян, 4 - Пинская Оксана, 5 - Волоча Разалия, 6 - Мироненко Лилия, 7 - Логвина Евгения |
Oriental Folk Dance Юниоры Формейшн Open Class | 1 place | 1 dancers | 1 points | 1 - Радченко Алена, 2 - Янина Лариса, 3 - Ваагн Тадевосян, 4 - Пинская Оксана, 5 - Волоча Разалия, 6 - Мироненко Лилия, 7 - Логвина Евгения |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Belly Dance / Oriental Юниоры Соло Первая лига | 24 place | 37 dancers | 2 points | 1 - Наталья Антипова (Латифа), 2 - Delanna, 3 - Хале Адхами, 4 - Мироненко Лилия, 5 - Киселев Алексей |
Импровизация Юниоры Соло Open Class | 20 place | 27 dancers | 1 points | 1 - Наталья Антипова (Латифа), 2 - Delanna, 3 - Хале Адхами, 4 - Фетисова Виктория, 5 - Киселев Алексей |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Belly Dance Юниоры Соло Первая лига | 12 place | 25 dancers | 1 points | 1 - Logvina Evgenia, 2 - Fetisova Viktoria, 3 - Stepanova Tatsiana, 4 - Rozalia Walocha, 5 - Ahmed Said |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental Dance Юниоры Соло Первая лига | 15 place | 20 dancers | 1 points | 1 - Данилевская Анастасия, 2 - Овечкина Анна, 3 - Мироненко Лилия, 4 - Ахмед Саид, 5 - Хелена Ашенсо |